Juico Detoks Programları

JUİCO DETOKS NASIL YAPILIR?

Her ne kadar sipariş sonrasında detoks süreciyle ilgili detaylı bir email atacak olsak da fikir vermesi için aşağıya göz atabilirsin.

HANGİ DETOKS PROGRAMINI KAÇ GÜN UYGULAMALIYIM?

Detoks nasıl yapılır öğrenmeden önce Juico detoks programlarını incelemek isteyebilirsin. Hangi programı uygulaman gerektiği konusunda gene de kararsız kaldıysan Sorular bölümüne bakabilirsin.

 • 1 Sıvı detoks programları kısa süreli olması amaçlanan beslenme programlarıdır.

Genel olarak ayda bir kere, 3 gün önerilir.

 • Fakat herkesin vücudu, beslenme alışkanlıkları farklı olduğu için bu sorunun cevabı da kişiye göre değişiyor. 3 günlük bir juice cleanse programı, vücutta birikmiş toksin ve yabancı maddelerin dışarı atılmasına, alkali dengesinin düzenlenmesine ve verilecek birkaç fazla kilo varsa kilo vermeye yardımcı olur.
 • 2 Herkese göre olmasa da 5-6 günlük juice detoks programında vücut arınmayla beraber, tekrardan yapılanma sürecine girer, onarılması gereken yerler onarılmaya, bağışıklık sistemi güçlenmeye başlar.
 • 3 3 günlük bir cleanse yapmaya kendini hazır hissetmiyorsan 1 veya 2 günle başlayabilirsin.
  1 günlük programda bile vücut dinlenir, ödem atar ve vitamin–minerallerle desteklenmiş olur.

Özellikle haftada ya da iki haftada bir düzenli yapılan 1 günlük Juico detoks programları kilo kontrolü açısından çok etkili olur.

Ananaslı Detoks

DETOKS NE KADAR SIKLIKTA YAPILMALI?

Kişiden kişiye ve vücudun ihtiyacına göre değişse de, üç haftada bir ya da ayda bir kere yapılan 3 günlük Juico detoks en ideali. Her ay vakit bulamayanlar için iki ayda bir
ya da en azından mevsim geçişlerinde yapılması çok faydalı olur.

1-2 günlük kısa programlar ise daha sık tekrarlanabilir. Örnek olarak haftanın bir gününü juice ile geçirmek isteyebilirsin ya da iki haftada bir 1 günlük Juico cleanse programı uygulayabilirsin.

Genel olarak yorgun, ağır ve halsiz hissettiğin dönemlerde hafiflemek, enerji seviyeni yükseltmek ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için birkaç günlük Juico detoks programı uygulayabilirsin.

DETOKSA BAŞLAMADAN ÖNCE

Detoks Öncesi Beslenme

Juice detoks programına başlamadan önce olası detoks belirtilerini azaltmak ve detoksu daha etkili kılmak için hazırlık yapmak çok önemli! Detoksa başlamadan en az 2-3 gün önce kafein, alkol, işlenmiş yiyecekler, kırmızı et, şeker, sofra tuzu, süt ürünleri, beyaz ekmek, un ve makarnadan uzak durmaya çalış. Bunlar yerine bol taze meyve-sebze, ceviz, fındık, sağlıklı tohumlar, baklagiller, kinoa, karabuğday gibi yiyeceklere ağırlık verebilirsin.

Bünyen her gün kahve veya çay içmeye alışıksa, bir iki gün öncesinden mutlaka azaltmaya çalış. Beslenme programını bir kaç gün önceden değiştirmeye başlamak vücudun sıvı beslenmeye geçişinde kolaylık sağlayacak.

ÖNEMLİ NOT

Sıvı detoksu programları sağlık sorunu olmayan kişiler için önerilir. Diyabet hastalarının, hamilelerin, kan sulandırıcı kullananların veya genel olarak bir rahatsızlığı olan ve düzenli ilaç kullanan kişilerin detoksa başlamadan önce mutlaka doktorlarına danışmaları gerekmektedir. Ayrıca herhangi bir hastalıktan dolayı bağışıklık sistemi çöküş yaşamış kişilerin de detoks yapmadan önce doktorlarına danışmalarını öneriyoruz.

JUICE CLEANSE SIRASINDA

 • 1 Juico’ların, gün boyunca şişelerin üzerindeki 1’den 6’ya veya 1’den 8’e kadar olan numara sırasına göre yaklaşık 2 saat arayla içilmesi gerekiyor. Sabah kaçta başladığın sana kalmış, içilmesi gereken belirli saatler yok, ama son içeceği yatmadan en az 2 saat önce içmiş olmak gerekiyor.
 • 2 3 ana öğün 3 ara öğün gibi tasarlanmış bu 6 şişe, ihtiyacın olan günlük besin ihtiyacını karşılayacağı için detoks sırasında başka bir şey yemiyorsun, fakat bol su içmen gerekiyor!
 • 3 Soğuk sıkım Juico’ları hep buzdolabında tutmak gerekiyor. Çünkü hiçbir pastörizasyon işleminden geçmedikleri için maksimum enzim, vitamin ve mineral değerlerine sahipler. Özel hidrolik pres cihazımız sayesinde soğuk ve kapakları kapalı olduğu sürece 3 gün boyunca tazeliklerini korurlar.
 • 4 İlk Juico’yu içmeden önce içine birkaç dilim limon atılmış, bir bardak ılık suyla güne başlamanı tavsiye ederiz.
 • 5 Gün boyunca her Juico arasında bir bardak su içmek çok önemli.
 • 6 İstediğin kadar yeşil çay, ıhlamur ve diğer bitki çaylarından da içebilirsin.
 • 7 Detoks sırasında bol bol dinlenmeye, kendine vakit ayırmaya çalış.

Her ne kadar bu süreçte hiçbir şey yememek gerekse de, mutlaka bir şeyler çiğnemem lazım ya da kafeinsiz yapamıyorum diyorsan aşağıdakilerden birini seçebilirsin:

 • Bir-iki salatalık, havuç ve çok tatlı olmayan çiğ meyve-sebzeler
 • Yarım avokado
 • Sebze çorbası (yağsız ve tuzsuz)
 • Küçük bir fincan sütsüz, şekersiz kahve ya da çay

DETOKS SONRASI BESLENME

Tekrar katı yiyecek yemeye başladığında lütfen bunu yavaş yavaş yapmayı unutma. Birdenbire yağlı, ağır yemekler veya alkole geri dönersen miden seni affetmeyecektir!
Detoks sonrası beslenme için birkaç gün aşağıdakine benzer bir menü tüketebilirsin:

 • SABAH
  Meyve (bunu alışkanlık haline getirebilirsin!)
 • ÖĞLEN
  Meyve veya çiğ sebzeler, vegan bir salata (limon suyu ve zeytinyağı ekleyebilirsin)
 • AKŞAM
  Yine bir salata veya az yağlı bir zeytinyağlı veya az yağlı bir sebze çorbası

DETOKS ETKİLERİ

Eğer juice cleanse sırasında baş ağrısı, mide bulantısı, halsizlik gibi detoks belirtileri hissedersen bol su içip dinlenmeye çalış. Bu vücudunun hızlı bir detoks sürecinde olduğunun ve aldığın bu yeni, sağlıklı besinlere alışmaya çalıştığının göstergesi. Birkaç günlük bir programdaysan en zoru ilk gün, unutma. Eğer belirtiler geçmezse, lütfen detoksa ara ver, katı birşeyler ye ve hala kötü hissediyorsan doktoruna danış.

Detoksu kimler uygulamalı, detoks belirtileri ve önlemleriyle ile ilgili detaylı bilgi için sorular sayfasına bakabilirsin.

Detoksun nasıl yapıldığını öğrendiysen istediğin sıvı detoksu programıyla ya da detoks içeceğiyle Juico deneyimine şimdi başlayabilirsin! Eğer aklına takılan başka sorular varsa,
Sık Sorulan Sorular sayfamıza da göz atabilirsin.