Juico Detoks Programları

JUİCO DETOKS NASIL YAPILIR?

Her ne kadar siparişin sonrasında detoks sürecinde yapılması gerekenler ile ilgili detaylı bir email atacak olsak da;

Detoks, vücudu zararlı maddelerden arındırmak için belirli bir süre boyunca vücudu vitamin, mineral ve canlı enzimlerle besleyen bir temizlenme sürecidir. Sıvı detoks programları ise kısa süreli olması amaçlanan beslenme programlarıdır. Sıvı detoksu, tamamen taze olarak hazırlanmış, pastörize olmayan, katkı maddesiz, vitamin, mineral ve enzimlerle dolu sebze meyve suyu karışımları ve kuruyemişli içeceklerle yapılır. Sıvı detoksla birlikte ödem atma, alkali dengeyi düzenleme, kilo kaybı gibi sonuçlar hedeflenir. Sadece sıvı tüketmek istemeyenler ise, içeriğinde süper besinler barındıran yiyecekler ve sebze meyve karışımı detoks sularının dengeli kombinasyonundan oluşan detoks paketleri uygulayabilir.

HANGİ DETOKS PROGRAMINI KAÇ GÜN UYGULAMALIYIM?

Juice detoks genel olarak ayda bir kere, 3 gün olarak önerilir. Fakat herkesin vücudu ve beslenme alışkanlıkları farklı olduğu için kişiye göre değişebilir. 3 günlük bir cleanse yapmaya kendini hazır hissetmiyorsan başlangıç olarak 1 veya 2 gün deneyebilirsin.

Beslenme tarzın ve hedeflerine göre kendine uygun detoks paketleri/yöntemlerini seçerek detoks sürecine başlayabilirsin. Bizden sana birkaç paket önerisi:

1 GÜNLÜK JUİCO DETOKS

1 gün sıvı detoksu

Hangi Paket: Urban, Balanced veya Guru
Sipariş Yöntemi: Bu sıvı detoks paketlerinin birinden 1 adet, yani 1 günlük sipariş verilir.
Etkisi: Vücut dinlenir, ödem atar ve vitamin-minerallerle desteklenmiş olur.

1 günlük detoks diyeti (juice ve yiyecek karışık)

Hangi Paket: Juico Fit
Sipariş Yöntemi: Bu detoks diyeti paketinden 1 adet, yani 1 günlük sipariş verilir.
Etkisi: Vücut dinlenir, ödem atar, vitamin-minerallerle desteklenmiş olur. Düzenli bir diyet programı veya sıvı detoksa geçişi kolaylaştırır.

1 günlük çorba detoksu

Hangi Paket: Juico Souping
Sipariş Yöntemi: Bu paketten 1 adet, yani 1 günlük sipariş verilir.
Etkisi: Vücut ödem atar, mineral ve lif desteği alır.

2 GÜNLÜK JUİCO DETOKS

2 gün sıvı detoksu

Hangi Paket: Urban, Balanced, Guru veya Juico Bride
Sipariş Yöntemi: Urban, Balanced, Guru sıvı detoks paketlerinden birinden 2 adet, yani 2 günlük sipariş verilir veya 1 adet Juico Bride paketi (2 günlük paket) ısmarlanır.
Etkisi: Vücut dinlenir, ödem atar, vitamin-minerallerle desteklenir, varsa fazla kiloları vermeye başlar.

2 günlük detoks diyeti (juice ve yiyecek karışık)

Hangi Paket: Juico Form, Juico Fit, Juico Wellness, Juico Kış Paketi
Sipariş Yöntemi: Yukarıdaki 2 günlük olarak hazırlanmış detoks diyet paketlerinden 1 adet seçilir veya 1 günlük Juico Fit paketinden 2 adet sipariş verilir.
Etkisi: Vücut dinlenir, ödem atar, vitamin, mineraller ve süper besinlerle desteklenir, varsa fazla kiloları vermeye başlar.

2 günlük çorba detoksu

Hangi Paket: Juico Souping
Sipariş Yöntemi: Bu paketden 2 adet, yani 2 günlük sipariş verilir.
Etkisi: Vücut ödem atar, mineral ve lif desteği alır, varsa fazla kiloları vermeye başlar.

3 GÜNLÜK JUİCO DETOKS

3 gün sıvı detoksu

Hangi Paket: Urban, Balanced veya Guru
Sipariş Yöntemi: Bu sıvı detoks paketlerinden birinden 3 adet yani 3 günlük sipariş verilir.
Etkisi: Vücut dinlenir, ödem atar, vitamin-minerallerle desteklenir, varsa fazla kiloları vermeye başlar, alkali seviyesini düzenler, metabolizma hızlandırmaya yardımcı olur.
2 gün detoks diyeti & 1 gün sıvı detoksu

Hangi Paketler: Juico Form, Juico Wellness, Juico Kış Paketi veya 2 günlük Juico Fit üzerine 1 gün sıvı detoksu (Urban, Balanced, Guru)*
Sipariş Yöntemi: 2 günlük olarak hazırlanmış detoks diyet paketlerinden 1 adet veya Juico Fit paketinden 2 adet seçilir, üzerine 1 adet, yani 1 günlük sıvı detoks paketi eklenir.
Etkisi: Vücut dinlenir, ödem atar, vitamin, mineraller ve süper besinlerle desteklenir, varsa fazla kiloları vermeye başlar, metabolizma hızlandırmaya yardımcı olur.
* Bu programa ilk 2 gün seçilmiş olan detoks diyet paketi ile başlanmalı ve devamındaki 1 gün sıvı detoks yapılmalıdır.

4 GÜNLÜK JUİCO DETOKS

4 gün sıvı detoksu

Hangi Paket: Urban, Balanced veya Guru
Sipariş Yöntemi: Bu sıvı detoks paketlerinden toplamda 4 adet, yani 4 günlük sipariş vermek gerekir. Fakat ürünlerin ömrü 3 gün olduğundan siparişin iki teslimat tarihine bölünerek, 2 ayrı sipariş olarak girilmesi gerekir.
Etkisi: Vücut dinlenir, ödem atar, vitamin-minerallerle desteklenir, varsa fazla kiloları vermeye başlar, alkali seviyesini düzenler, metabolizması hızlanır.

2 gün sıvı detoksu & 2 gün detoks diyeti

Hangi Paketler: 2 günlük detoks diyeti (Juico Form, Juico Wellness, Juico Kış Paketi) ve 2 gün sıvı detoksu (Urban, Balanced veya Guru)
Sipariş Yöntemi: Bu 2 günlük olarak hazırlanmış detoks diyet paketlerinden 1 adet, sıvı detoks paketlerinden ise 2 adet, yani 2 günlük sipariş verilir. Ürünlerin tazeliğinden dolayı siparişin 2 teslimat tarihine bölünerek, 2 ayrı sipariş olarak girilmesi gerekir.
Etkisi: Vücut dinlenir, ödem atar, vitamin, mineraller ve süper besinlerle desteklenir, varsa fazla kiloları vermeye başlar, metabolizması hızlanır.

JUİCO DETOKS NE SIKLIKLA YAPILMALI?

Kişiden kişiye ve vücudun ihtiyacına göre değişse de, üç haftada bir ya da ayda bir kere yapılan 3 günlük Juico detoks en ideali. Her ay vakit bulamayanlar için iki ayda bir, ya da en azından mevsim geçişlerinde yapılması faydalı olur.1-2 günlük kısa programlar ise daha sık tekrarlanabilir. Örnek olarak haftanın bir gününü juice ile geçirmek isteyebilirsin ya da iki haftada bir 1 günlük Juico cleanse programı uygulayabilirsin.

Genel olarak yorgun, ağır ve halsiz hissettiğin dönemlerde hafiflemek, enerji seviyeni yükseltmek ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için birkaç günlük Juico detoks programı uygulayabilirsin.

ÖNEMLİ NOT

Sıvı detoksu programları sağlık sorunu olmayan kişiler için önerilir. Diyabet hastalarının, hamilelerin, kan sulandırıcı kullananların veya genel olarak bir rahatsızlığı olan ve düzenli ilaç kullanan kişilerin detoksa başlamadan önce mutlaka doktorlarına danışmaları gerekmektedir. Ayrıca herhangi bir hastalıktan dolayı bağışıklık sistemi çöküş yaşamış kişilerin de detoks yapmadan önce doktorlarına danışmalarını öneriyoruz.

DETOKSA BAŞLAMADAN ÖNCE

Detoks Öncesi Beslenme

Juice detoks programına başlamadan önce olası detoks belirtilerini azaltmak ve detoksu daha etkili kılmak için hazırlık yapmak çok önemli! Detoksa başlamadan en az 2-3 gün önce kafein, alkol, işlenmiş yiyecekler, kırmızı et, şeker, sofra tuzu, süt ürünleri, beyaz ekmek, un ve makarnadan uzak durmaya çalış. Bunlar yerine bol taze meyve-sebze, ceviz, fındık, sağlıklı tohumlar, baklagiller, kinoa, karabuğday gibi yiyeceklere ağırlık verebilirsin.

Bünyen her gün kahve veya çay içmeye alışıksa, bir iki gün öncesinden mutlaka azaltmaya çalış. Beslenme programını bir kaç gün önceden değiştirmeye başlamak vücudun sıvı beslenmeye geçişinde kolaylık sağlayacak.

JUİCO CLEANSE SIRASINDA

 • 1 Juico’ların, gün boyunca şişelerin üzerindeki 1’den 6’ya veya 1’den 8’e kadar olan numara sırasına göre yaklaşık 2 saat arayla içilmesi gerekiyor. Sabah kaçta başladığın sana kalmış, içilmesi gereken belirli saatler yok, ama son içeceği yatmadan en az 2 saat önce içmiş olmak gerekiyor.
 • 2 3 ana öğün 3 ara öğün gibi tasarlanmış bu 6 şişe, ihtiyacın olan günlük besin ihtiyacını karşılayacağı için detoks sırasında başka bir şey yemiyorsun, fakat bol su içmen gerekiyor!
 • 3 Soğuk sıkım Juico’ları hep buzdolabında tutmak gerekiyor. Çünkü hiçbir pastörizasyon işleminden geçmedikleri için maksimum enzim, vitamin ve mineral değerlerine sahipler. Özel hidrolik pres cihazımız sayesinde soğuk ve kapakları kapalı olduğu sürece 3 gün boyunca tazeliklerini korurlar.
 • 4 İlk Juico’yu içmeden önce içine birkaç dilim limon atılmış, bir bardak ılık suyla güne başlamanı tavsiye ederiz.
 • 5 Gün boyunca her Juico arasında bir bardak su içmek çok önemli.
 • 6 İstediğin kadar yeşil çay, ıhlamur ve diğer bitki çaylarından da içebilirsin.
 • 7 Detoks sırasında bol bol dinlenmeye, kendine vakit ayırmaya çalış.

DETOKS ESNASINDA NE YİYEBİLİRİM?

Her ne kadar bu süreçte hiçbir şey yememek gerekse de, mutlaka bir şeyler çiğnemem lazım ya da kafeinsiz yapamıyorum diyorsan aşağıdakilerden birini seçebilirsin:

 • Bir-iki salatalık, havuç ve çok tatlı olmayan çiğ meyve-sebzeler
 • Yarım avokado
 • Sebze çorbası (yağsız ve tuzsuz)
 • Küçük bir fincan sütsüz, şekersiz kahve ya da çay

DETOKS SONRASI BESLENME

Tekrar katı yiyecek yemeye başladığında lütfen bunu yavaş yavaş yapmayı unutma. Birdenbire yağlı, ağır yemekler veya alkole geri dönersen miden seni affetmeyecektir!
Detoks sonrası beslenme için birkaç gün aşağıdakine benzer bir menü tüketebilirsin:

 • SABAH
  Meyve (bunu alışkanlık haline getirebilirsin!)
 • ÖĞLEN
  Meyve veya çiğ sebzeler, vegan bir salata (limon suyu ve zeytinyağı ekleyebilirsin)
 • AKŞAM
  Yine bir salata veya az yağlı bir zeytinyağlı veya az yağlı bir sebze çorbası

DETOKS ETKİLERİ

Eğer juice cleanse sırasında baş ağrısı, mide bulantısı, halsizlik gibi detoks belirtileri hissedersen bol su içip dinlenmeye çalış. Bu vücudunun hızlı bir detoks sürecinde olduğunun ve aldığın bu yeni, sağlıklı besinlere alışmaya çalıştığının göstergesi. Birkaç günlük bir programdaysan en zoru ilk gün, unutma. Eğer belirtiler geçmezse, lütfen detoksa ara ver, katı birşeyler ye ve hala kötü hissediyorsan doktoruna danış.

Detoksu kimler uygulamalı, detoks belirtileri ve önlemleriyle ile ilgili detaylı bilgi için sorular sayfasına bakabilirsin.

Detoksun nasıl yapıldığını öğrendiysen istediğin sıvı detoksu programıyla ya da detoks içeceğiyle Juico deneyimine şimdi başlayabilirsin! Eğer aklına takılan başka sorular varsa,
Sık Sorulan Sorular sayfamıza da göz atabilirsin.