Juico Detoks Programları

JUİCO SIVI BESLENME NASIL YAPILIR?

Her ne kadar siparişin sonrasında sıvı beslenme sürecinde yapılması gerekenler ile ilgili detaylı bir email atacak olsak da;

Sıvı beslenme programları kısa süreli olması amaçlanan beslenme programlarıdır. Sıvı beslenme, tamamen taze olarak hazırlanmış, pastörize olmayan, katkı maddesiz, sebze meyve suyu karışımları ve kuruyemişli içeceklerle yapılır. Sadece sıvı tüketmek istemeyenler ise, yiyecekler ve sebze meyve karışımı suların dengeli kombinasyonundan oluşan beslenme paketleri uygulayabilir.

HANGİ BESLENME PROGRAMINI KAÇ GÜN UYGULAMALIYIM?

Sıvı beslenme genel olarak ayda bir kere, 3 gün olarak önerilir. Fakat herkesin vücudu ve beslenme alışkanlıkları farklı olduğu için kişiye göre değişebilir. 3 günlük bir program yapmaya kendini hazır hissetmiyorsan başlangıç olarak 1 veya 2 gün deneyebilirsin.

Beslenme tarzın ve hedeflerine göre kendine uygun beslenme paketleri/yöntemlerini seçerek beslenme sürecine başlayabilirsin. Bizden sana birkaç paket önerisi:

1 GÜNLÜK JUİCO BESLENME PAKETİ

1 gün sıvı beslenme

Hangi Paket: Urban, Balanced veya Guru
Sipariş Yöntemi: Bu sıvı beslenme paketlerinin birinden 1 adet, yani 1 günlük sipariş verilir.

1 günlük sıvı/katı beslenme diyeti (sıvı ve yiyecek karışık)

Hangi Paket: Juico Fit veya Juico Green
Sipariş Yöntemi: Bu sıvı/katı beslenme paketlerinden 1 adet, yani 1 günlük sipariş verilir.
Düzenli bir beslenme programı sıvı beslenmeye geçişi kolaylaştırır.

1 günlük çorba beslenme

Hangi Paket: Juico Souping
Sipariş Yöntemi: Bu paketten 1 adet, yani 1 günlük sipariş verilir.

2 GÜNLÜK JUİCO BESLENME PAKETİ

2 gün sıvı beslenme

Hangi Paket: Urban, Balanced, Guru veya Juico Bride
Sipariş Yöntemi: Urban, Balanced, Guru sıvı beslenme paketlerinden birinden 2 adet, yani 2 günlük sipariş verilir veya 1 adet Juico Bride paketi (2 günlük paket) ısmarlanır.

2 günlük sıvı/katı beslenme diyeti (sıvı ve yiyecek karışık)

Hangi Paket: Juico Form, Juico Fit, Juico Wellness, Juico Kış Paketi
Sipariş Yöntemi: Yukarıdaki 2 günlük olarak hazırlanmış sıvı/katı beslenme paketlerinden 1 adet seçilir veya 1 günlük Juico Fit paketinden 2 adet sipariş verilir.

2 günlük çorba beslenme

Hangi Paket: Juico Souping
Sipariş Yöntemi: Bu paketden 2 adet, yani 2 günlük sipariş verilir.

3 GÜNLÜK JUİCO BESLENME PAKETİ

3 gün sıvı beslenme

Hangi Paket: Urban, Balanced veya Guru
Sipariş Yöntemi: Bu sıvı beslenme paketlerinden birinden 3 adet yani 3 günlük sipariş verilir.

2 gün sıvı/katı beslenme & 1 gün sıvı beslenme

Hangi Paketler: Juico Form, Juico Kış Paketi veya 2 günlük Juico Fit, 2 günlük Juico Green üzerine 1 gün sıvı beslenme (Urban, Balanced, Guru)*
Sipariş Yöntemi: 2 günlük olarak hazırlanmış beslenme paketlerinden 1 adet veya Juico Green paketinden 2 adet seçilir, üzerine 1 adet, yani 1 günlük sıvı beslenme paketi eklenir.
* Bu programa ilk 2 gün seçilmiş olan beslenme paketi ile başlanmalı ve devamındaki 1 gün sıvı beslenme yapılmalıdır.

4 GÜNLÜK JUİCO BESLENME PAKETİ

4 gün sıvı beslenme

Hangi Paket: Urban, Balanced veya Guru
Sipariş Yöntemi: Bu sıvı beslenme paketlerinden toplamda 4 adet, yani 4 günlük sipariş vermek gerekir. Fakat ürünlerin ömrü 3 gün olduğundan siparişin iki teslimat tarihine bölünerek, 2 ayrı sipariş olarak girilmesi gerekir.

2 gün sıvı beslenme & 2 gün sıvı/katı beslenme

Hangi Paketler: 2 günlük sıvı/katı beslenme paketi (Juico Form, Juico Kış Paketi) ve 2 gün sıvı beslenme (Urban, Balanced veya Guru)
Sipariş Yöntemi: Bu 2 günlük olarak hazırlanmış beslenme diyet paketlerinden 1 adet, sıvı beslenme paketlerinden ise 2 adet, yani 2 günlük sipariş verilir. Ürünlerin tazeliğinden dolayı siparişin 2 teslimat tarihine bölünerek, 2 ayrı sipariş olarak girilmesi gerekir.

JUİCO SIVI BESLENME NE SIKLIKLA YAPILMALI?

Kişiden kişiye ve vücudun ihtiyacına göre değişse de, üç haftada bir ya da ayda bir kere yapılan 3 günlük sıvı beslenme en tercih edileni. Her ay vakit bulamayanlar için iki ayda bir, ya da en azından mevsim geçişlerinde yapılması tercih edilebilir. 1-2 günlük kısa programlar ise daha sık tekrarlanabilir. Örnek olarak haftanın bir gününü içecek ile geçirmek isteyebilirsin ya da iki haftada bir 1 günlük sıvı beslenme programı uygulayabilirsin.

ÖNEMLİ NOT

Sıvı beslenme programları sağlık sorunu olmayan kişiler için önerilir. Diyabet hastalarının, hamilelerin, kan sulandırıcı kullananların veya genel olarak bir rahatsızlığı olan ve düzenli ilaç kullanan kişilerin sıvı beslenmeye başlamadan önce mutlaka doktorlarına danışmaları gerekmektedir. Ayrıca herhangi bir hastalıktan dolayı bağışıklık sistemi çöküş yaşamış kişilerin de sıvı beslenme yapmadan önce doktorlarına danışmalarını öneriyoruz.

SIVI BESLENMEYE BAŞLAMADAN ÖNCE

Detoks Öncesi Beslenme

Sıvı beslenme programına başlamadan önce olası sıvı beslenme belirtilerini azaltmak için hazırlık yapmak çok önemli! Sıvı beslenmeye başlamadan en az 2-3 gün önce kafein, alkol, işlenmiş yiyecekler, kırmızı et, şeker, sofra tuzu, süt ürünleri, beyaz ekmek, un ve makarnadan uzak durmaya çalış. Bunlar yerine bol taze meyve-sebze, ceviz, fındık, sağlıklı tohumlar, baklagiller, kinoa, karabuğday gibi yiyeceklere ağırlık verebilirsin.

Bünyen her gün kahve veya çay içmeye alışıksa, bir iki gün öncesinden mutlaka azaltmaya çalış. Beslenme programını bir kaç gün önceden değiştirmeye başlamak vücudun sıvı beslenmeye geçişinde kolaylık sağlayacak.

JUİCO CLEANSE SIRASINDA

 • 1 Juico’ların, gün boyunca şişelerin üzerindeki 1’den 6’ya kadar olan numara sırasına göre yaklaşık 2 saat arayla içilmesi gerekiyor. Sabah kaçta başladığın sana kalmış, içilmesi gereken belirli saatler yok, ama son içeceği yatmadan en az 2 saat önce içmiş olmak gerekiyor.
 • 2 3 ana öğün 3 ara öğün gibi tasarlanmış bu 6 şişe, ihtiyacın olan günlük besin ihtiyacını karşılayacağı için sıvı beslenme sırasında başka bir şey yemiyorsun, fakat bol su içmen gerekiyor!
 • 3 Soğuk sıkım Juico’ları hep buzdolabında tutmak gerekiyor. Özel hidrolik pres cihazımız sayesinde soğuk ve kapakları kapalı olduğu sürece 3 gün raf ömürleri vardır.
 • 4 İlk Juico’yu içmeden önce içine birkaç dilim limon atılmış, bir bardak ılık suyla güne başlamanı tavsiye ederiz.
 • 5 Gün boyunca her Juico arasında bir bardak su içmek çok önemli.
 • 6 İstediğin kadar yeşil çay, ıhlamur ve diğer bitki çaylarından da içebilirsin.
 • 7 Sıvı beslenme sırasında bol bol dinlenmeye, kendine vakit ayırmaya çalış.

SIVI BESLENME ESNASINDA NE YİYEBİLİRİM?

Her ne kadar bu süreçte hiçbir şey yememek gerekse de, mutlaka bir şeyler çiğnemem lazım ya da kafeinsiz yapamıyorum diyorsan aşağıdakilerden birini seçebilirsin:

 • Bir-iki salatalık, havuç ve çok tatlı olmayan çiğ meyve-sebzeler
 • Yarım avokado
 • Sebze çorbası (yağsız ve tuzsuz)
 • Küçük bir fincan sütsüz, şekersiz kahve ya da çay

SIVI BESLENME SONRASI BESLENME

Tekrar katı yiyecek yemeye başladığında lütfen bunu yavaş yavaş yapmayı unutma. Birdenbire yağlı, ağır yemeklere geri dönmeni önermiyoruz!
Sıvı beslenme sonrası beslenme için birkaç gün aşağıdakine benzer bir menü tüketebilirsin:

 • SABAH
  Meyve (bunu alışkanlık haline getirebilirsin!)
 • ÖĞLEN
  Meyve veya çiğ sebzeler, vegan bir salata (limon suyu ve zeytinyağı ekleyebilirsin)
 • AKŞAM
  Yine bir salata veya az yağlı bir zeytinyağlı veya az yağlı bir sebze çorbası

Sıvı beslenmenin nasıl yapıldığını öğrendiysen istediğin sıvı beslenme programıyla ya da sıvı beslenme içeceğiyle Juico deneyimine şimdi başlayabilirsin! Eğer aklına takılan başka sorular varsa, Sık Sorulan Sorular sayfamıza da göz atabilirsin.