Juico Detoks Programları

JUİCO BESLENME PAKETLERİ NASIL UYGULANIR?

Her ne kadar siparişin sonrasında, özellikle sıvı beslenme (juice detoks) sürecinde gün boyunca yapılması gerekenler ile ilgili detaylı bir email atacak olsak da; aşağıda Juico Beslenme Paketlerine başlamadan önce, program esnasında ve sonrasında yapılacaklarla ilgili bilgilere göz atabilirsin.

Sıvı diyeti kısa süreli olması amaçlanan beslenme programları ile yapılır. Sıvı detoks programları, tamamen taze olarak hazırlanmış, pastörize olmayan, katkı maddesiz, sebze meyve suyu karışımları ve çiğ yemişli içeceklerden oluşur. Sadece sıvı tüketmek istemeyenler ise, yiyecek ve içecek karışık detoks paketlerimizi uygulayabilir.

JUİCO BESLENME PAKETLERİNE BAŞLAMADAN ÖNCE

Detoks Öncesi Beslenme

Sıvı beslenme programına başlamadan önce olası sıvı detoks belirtilerini azaltmak için hazırlık yapmak çok önemli! Juice diyetine başlamadan en az 2-3 gün önce kafein, alkol, işlenmiş yiyecekler, kırmızı et, şeker, sofra tuzu, süt ürünleri, beyaz ekmek, un ve makarnadan uzak durmaya çalış. Hem kilo kaybı hem de detoksa hazırlık için bunu ne kadar uzun süre yapabilirsen o kadar iyi. Bunlar yerine bol taze meyve-sebze, ceviz, fındık, sağlıklı tohumlar, baklagiller, kinoa, karabuğday gibi yiyeceklere ağırlık verebilirsin.

Bünyen gün boyunca kahve veya çay içmeye alışıksa, bir iki gün öncesinden mutlaka azaltmaya çalış. Beslenme programını birkaç gün önceden değiştirmeye başlamak vücudun sıvı beslenmeye geçişinde kolaylık sağlayacak.

JUİCO DETOKS SIRASINDA

 • 1 Juicoların gün boyunca yaklaşık 2 saat arayla içilmesi gerekiyor. Sabah kaçta başladığın sana kalmış, içilmesi gereken belirli saatler yok ama son içeceği yatmadan en az 2 saat önce içmiş olmak gerekiyor.
 • 2 3 ana öğün 3 ara öğün gibi tasarlanmış bu 6 şişe, ihtiyacın olan günlük besin ihtiyacını karşılayacağı için sıvı beslenme sırasında başka bir şey yemiyorsun, fakat bol su içmen gerekiyor!
 • 3 Soğuk sıkım Juicoları hep buzdolabında tutmak gerekiyor. Özel hidrolik pres cihazımız sayesinde soğuk ve kapakları kapalı olduğu sürece 3 gün raf ömürleri vardır.
 • 4 İlk Juico’yu içmeden önce içine birkaç dilim limon atılmış, bir bardak ılık suyla güne başlamanı tavsiye ederiz.
 • 5 Gün boyunca her Juico arasında bir bardak su içmek çok önemli.
 • 6 İstediğin kadar yeşil çay, ıhlamur ve diğer bitki çaylarından da içebilirsin. Programına eklediğin her bitki çayı için fazladan 1 bardak su içmeyi unutma.
 • 7 Juice detoks sırasında bol bol dinlenmeye, kendine vakit ayırmaya çalış.

SIVI BESLENME (JUICE CLEANSE) ESNASINDA NE YİYEBİLİRİM?

Her ne kadar bu süreçte hiçbir şey yememek gerekse de, mutlaka bir şeyler çiğnemem lazım ya da kafeinsiz yapamıyorum diyorsan aşağıdakilerden birini seçebilirsin:

 • Bir-iki salatalık, havuç ve çok tatlı olmayan çiğ meyve-sebzeler
 • Yarım avokado
 • Sebze çorbası (unsuz, yağsız ve tuzsuz)
 • Küçük bir fincan sütsüz, şekersiz kahve ya da çay

DETOKS SONRASI BESLENME

Tekrar katı yiyecek yemeye başladığında lütfen bunu yavaş yavaş yapmayı unutma. Birdenbire yağlı, ağır yemeklere geri dönmeni önermiyoruz!
Sıvı diyeti sonrası beslenme için birkaç gün aşağıdakine benzer bir menü tüketebilirsin:

 • SABAH
  Meyve (bunu alışkanlık haline getirebilirsin!)
 • ÖĞLEN
  Meyve veya çiğ sebzeler, vegan bir salata (limon suyu ve zeytinyağı ekleyebilirsin)
 • AKŞAM
  Yine bir salata veya az yağlı bir zeytinyağlı veya az yağlı bir sebze çorbası

Juice diyetinin nasıl yapıldığını anlatabildiysek istediğin sıvı beslenme programıyla ya da sıvı beslenme içeceğiyle Juico deneyimine şimdi başlayabilirsin! Eğer aklına takılan başka sorular varsa, Sık Sorulan Sorular sayfamıza da göz atabilirsin.

HANGİ DETOKS PROGRAMINI KAÇ GÜN UYGULAMALIYIM?

Sıvı detoks genel olarak 2 ya da 3 gün boyunca önerilir. Fakat herkesin vücudu ve beslenme alışkanlıkları farklı olduğu için kişiye göre değişebilir. 3 günlük bir program yapmaya kendini hazır hissetmiyorsan başlangıç olarak 1 veya 2 gün deneyebilirsin.

Yiyecek-içecek karışık paketler ise günlük veya haftalık olarak uygulanabilir.

Beslenme tarzın ve hedeflerine göre kendine uygun beslenme paketleri/yöntemlerini seçerek detoks sürecine başlayabilirsin. Juico detoks paketlerini incelemek için Beslenme Paketleri sayfamızı ziyaret edebilirsin. Hangi paket bana göre diyorsan kısa bir testimiz var, ona bakabilirsin.

JUİCO SIVI BESLENME NE SIKLIKLA YAPILMALI?

Kişiden kişiye ve vücudun ihtiyacına göre değişse de, üç haftada bir ya da ayda bir kere yapılan 3 günlük sıvı beslenme en tercih edileni. Her ay vakit bulamayanlar için iki ayda bir ya da en azından mevsim geçişlerinde yapılması tercih edilebilir. 1-2 günlük kısa programlar ise daha sık tekrarlanabilir. Örnek olarak haftanın bir gününü içecek ile geçirmek isteyebilirsin ya da iki haftada bir 1 günlük juice diyeti uygulayabilirsin.

ÖNEMLİ NOT

Sıvı beslenme programları sağlık sorunu olmayan kişiler için önerilir. Diyabet hastalarının, hamilelerin, kan sulandırıcı kullananların veya genel olarak bir rahatsızlığı olan ve düzenli ilaç kullanan kişilerin sıvı beslenmeye başlamadan önce mutlaka doktorlarına danışmaları gerekmektedir. Ayrıca herhangi bir hastalıktan dolayı bağışıklık sistemi çöküş yaşamış kişilerin de sıvı detoks yapmadan önce doktorlarına danışmalarını öneriyoruz.