Tüm Sorular

Juico’nun marketteki diğer “taze sıkılmış” içeceklerden ne farkı var?

Marketlerde satılan “taze sıkılmış” veya “100%” meyve suları, çoğu zaman konsantreden üretiliyor ve katkı maddesi içeriyor. Bu ürünlerde gerçek meyveler kullanılmış olsa dahi, ömürlerini uzatmak amacı ile ısıl işlem uygulanarak pastörize edilmiş oluyorlar. Bu ısıl işlem sırasında da taze meyve ve sebze sularındaki enzimlerin, vitamin ve minerallerin büyük çoğunluğunu yok olur. Juico’lar ise “cold press”, yani soğuk sıkım denen özel bir yöntemle taptaze sıkılarak, soğuk olarak şişelenir ve soğuk zincir korunarak kapına kadar teslim edilir.


“Cold press” nedir?

Juico’lar, yurt dışından getirdiğimiz özel hidrolik bir presle sıkılır. Soğuk pres, alışık olduğumuz katı meyve sıkacaklarına göre çok daha yavaş olmasına rağmen elde ettiği onlarca kat fazla enzim, vitamin ve mineral oranıyla bizim tercihimizdir. Bu yöntem, slow juicer gibi farklı tekniklerle karıştırılmamalıdır. Cold press sistemi sıkım aşamasında oksidasyonu minimumda tutarak, meyve - sebzelerdeki besinlerle posayı birbirinden ayırır. Bu özel teknik sayesinde soğuk sıkım juice’lar 3 günlük raf ömrüne sahip olurlar.


Juicing ve blending arasındaki fark nedir?

Öncelikle ikisini de çok sevdiğimizi söylememiz gerekiyor! Juicing de blending de hayatımıza daha çok katmamız gereken içecekler bizce. Juice, meyve ve sebzelerin posalarından ayrılmış su haline verilen isimdir. Blend ya da smoothie ise meyve sebzelerin bütün olarak bir blenderdan geçirilerek püre haline getirilmesine denir.


Juico iletişim bilgilerine nasıl ulaşabilirim?

Juico iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır:

Ticari Ünvan: Dese Gıda Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Tescilli Marka: Juico
Mersis No: 0293048467700011
KEP Adresi: desegida@hs03.kep.tr
Adres: Yeşilce Mah. Demirbaş Çıkmazı No:8 Kağıthane / İstanbul
Tel: 0 212 270 9449
Email: hey@juico.com.tr

Detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayın.


Lif yararlı birşey değil miydi, içecekleri posasından ayırmak neden bu kadar önemli?

Lifin gündelik beslenmemizde sindirim sisteminin düzgün çalışmasında rolü büyük. Ancak vücut, lifleri, sindireceği besinlerden ayırırken oldukça enerji harcadığı için az lifli ürünler de tercih edilebilir. Eğer lif konusunda hassassan Juico Cold Pressed yerine Juico Blend ürünlerine bakabilirsin.


Bu içeceklerin tadı çok güzel, içinde şeker mi var?

Juico’ların hiçbirinin içinde şeker yok! Bu içeceklerin içinde şişelerin üstünde yazanlardan başka hiçbir şey yok. Tadlarının güzel olmasının sebebi bu tadı yakalayana kadar çok uzun bir test sürecinden geçmiş olmaları. Soğuk sıkım yöntemi ile hazırlanmış Juico’lar, sebze ve meyvelerin karışımından elde ediliyor. Meyve sebzelerin içindeki besinler, vitamin, mineral ve antioksidanları alırken içindeki doğal şekeri de almış oluyoruz. Yemyeşil gibi kimi Juico'larda hiç meyve bulunmazken, diğerlerinde değişen oranlarda meyve de bulunuyor. Meyve ve sebzelerde bulunan doğal şekerin, hazır gıda ve içeceklerde bulunan işlenmiş şekerle karşılaştırılmaması gerektiğini düşünüyoruz.


İçecekler çok sulu, içine su mu katıyorsunuz?

Tabii ki hayır! Juico’lar cold press yöntemi ile hazırlandığı için alışık olduğumuz meyve – sebze sularına göre çok daha posasız. Bu nedenle içerken içlerinde su varmış gibi gelse de, aslında tamamen meyve ve sebzelerin sıkılmasından elde edilir. İçinde su olması gereken kaju sütü, badem sütü, limonata gibi ürünlerimizde zaten şişenin üstünde içlerinde su olduğu yazıyor. Eğer şişenin üzerinde su yazmıyorsa, içine su konulmamış demektir!


Ürünler kaç gün dayanıyor?

Cold press Juico’lar buzdolabında tutuldukları ve kapakları içilene kadar açılmadıkları sürece, teslimattan itibaren 3 gün boyunca vitamin ve mineral değerlerini korurlar. Smoothie ve yiyecek ürünlerimizden bazıları teslimattan sonra 2 gün içinde tüketilmelidir. Son kullanma tarihlerini ürünlerin üzerinde görebileceğin gibi bu bilgiyi ürün detay sayfalarında da bulabilirsin.


Geçen sefere göre içeceğim neden farklı görünüyor ya da tadı neden farklı?

Juico’larda hiç bir katkı maddesi olmadığı için bu çok normal çünkü yıl boyunca sebze ve meyvelerin rengi ve tadı değişiklik gösterebiliyor. Tatlı Sarı Juico’nun rengi de bazen daha yeşil, bazen sapsarı, bazen de kahverengiye yakın olabilir. Merak etme herşey yolunda. Aynı zamanda katkı maddesi olmadığı için şişelerde ayrışma/çökme olabilir. İçmeden önce çalkalamayı unutma.


Neden cam şişe kullanmıyorsunuz?

Cam bizim gibi butik üretimlerde kırılma riski nedeni ile çok dikkatli kullanılması gereken bir madde. İleride daha büyüdüğümüz ve el değmeden konveyör hatlarında kapalı sistem üretim yapabildiğimiz bir durumda cam şişe opsiyonu da sunmak isteriz. Bugün ise BPA içermeyen, tek kullanımlık PET plastik tercih ediyoruz. Zannedilenin aksine birinci dereceden geri dönüşümlü bu plastik şişelerin cama göre daha düşük bir karbon emisyonu olduğunu biliyoruz. Cam çok daha ağır olduğu için üretim, dağıtım ve hatta geri dönüşüm için harcanan enerji de daha fazla. Üstelik cam şişeyi çantaya atıp taşımak çok daha zor. Gene de plastik konusunda endişelerin olabileceğini anlıyoruz ama ürünlerimiz şişelerin içinde en fazla 3 gün durduğu için ve BPA içermediği için sağlık konusunda herhangi bir problem olmadığının altını çizmek istiyoruz. Plastik atıkları konusunda biz de hassasız. Eğer kullanmış olduğun plastik şişe, buz jelleri, plastik kavanoz ve cam kavanozları kiosklarımızdan birine getirirsen senin için geri dönüşüme kazandırıyor oluruz. Üstelik de teşekkür amacıyla, getirdiğin ambalaj adetinin 2 katı kadar Juico Puanı hesabına tanımlıyoruz, bir sonraki siparişinde indirim olarak kullanabiliyorsun :)


Juico’ları nasıl saklamalıyım?

Kesinlikle buzdolabında! Ürünler gelir gelmez kutudan çıkararak buzdolabına yerleştirmen ve içene kadar da orada tutman çok önemli.


Juico ürünleri vegan mı?

Bal kullandığımız bir kaç ürün dışında bütün ürünlerimiz vegan.


Laktoz intoleransım var, Juico içebilir miyim?

Ürünlerimizin hiç birinde süt veya süt ürünleri bulunmaz.


Gluten alerjim var veya glutensiz besleniyorum, Juico içebilir miyim?

Evet Juico Cold Pressed ve Juico Blend içeceklerinde gluten bulunmaz. Juico sağlıklı atıştırmalıklar ve yiyecekler için içeriklerine bakmalısın.


Kaju fıstığına alerjim var, ne yapmalıyım?

Eğer kajuya alerjin varsa, kendi paketini oluşturarak Beyaz yerine Kahveli ya da Yeşil sipariş vermeni öneririz.


Başlamadan önce yapmam gereken birşey var mı?

Juico sıvı beslenme programlarına başlamadan önce 1 – 2 gün dikkatli beslenmek çok önemli. Daha detaylı bilgi için Sıvı Beslenme Nasıl Yapılır bölümüne mutlaka göz atmalısın.


Juico’ları nasıl kullanıyorum?

Juico sıvı beslenme programlarını deneyebileceğin gibi, Juico ürünlerini günlük beslenmende lezzetli alışkanlıklar olarak da görebilirsin. Günün her saatinde bu içececekleri tüketebilirsin. Ürünlerin içeriklerine bakarak beslenmene ne şekilde katacağına karar vermek sana kalmış! Sıvı beslenme nasıl yapılır ve Juico’ları kullanmaya nasıl başlarım diye merak ediyorsan Sıvı Beslenme Nasıl Yapılır sayfamıza bakabilirsin.


Daha önce hiç böyle birşey yapmadım, kaç günlük bir program yapmalıyım?

Biz genel olarak 3 günlük sıvı beslenme öneriyoruz ama 1 veya 2 günlük programla da başlayabilirsin. Yiyecek-içecek karışık paketlerimiz de 1-7 gün arasında değişmektedir. Daha detaylı bilgi için Sıvı Beslenme Nasıl Yapılır sayfasına göz atabilirsin.


1 günlük program bir işe yarar mı?

Tabii ki! Biz sıvı beslenmenin etkisinin tam olarak anlaşılması için 3 günlük program önersek de, her zaman kendimize 3 gün ayırmak zor olabilir. 1 gün ile başlamak kesinlikle yapılabilir.


Hangi juice cleanse paketi bana uygun?

Hello Juico: Juico Tanışma Paketi
Juico’larla ilk kez tanışacaksan, en keyifli Juicolar’dan oluşan Juico Tanışma Paketi tam sana göre. Juico Tanışma Paketi, en sevilen Juico içeceklerine ek olarak, salata, çorba ve kraker içeren 1 günlük beslenme programıdır. İster beslenme programı olarak istersen de en popüler Juico'ları keşfetmek amacıyla bu paketi alabilirsin. Ürünlerimizin raf ömrü kısa olduğundan, tek seferde en fazla 3 günlük (3 adet) sipariş verebilirsin. Paket içeriğini görmek için tıkla.

Bu bir başlangıç: Juico Form
Eğer Juico beslenme paketlerine yeni başlıyorsan, yiyecek-içecek karışık paketlerimizden Juico Form'u kullanmanı tavsiye ederiz. Yiyecekli paketler sıvı beslenme paketlerine oranla daha kolay bir başlangıç olabilir. Juico Form, günde 7 öğünden oluşan, 2 günlük bir detoks programıdır. Ürünlerimizin raf ömrü kısa olduğundan, tek seferde en fazla 2 günlük (1 adet) sipariş verebilirsin. Paket içeriğini görmek için tıkla.

Sıcacık çorbalar içini ısıtsın istiyorsan: Juico Souping
Soğuk havalarda içini ısıtacak Juico Souping, 6 öğünden oluşan 1 günlük çorba beslenme paketidir. Kahvaltıda kaju, hurma suyu ve tarçından oluşan protein ağırlıklı Beyaz Juico var. Günün geri kalanında sırasıyla içeceğin çorbaları istersen bir kaba koyarak ısıtabilirsin. Ürünlerimizin raf ömrü kısa olduğundan, tek seferde en fazla 3 günlük (3 adet) sipariş verebilirsin. Paket içeriğini görmek için tıkla.

Intermittent Fasting Paketi
Belirli saat aralığında yemek yenmesi prensibiyle belirlenen Intermittent Fasting (aralıklı oruç) paketi 5 günlük yiyecek juice karışık bir pakettir. Bir kaç haftada bir menüler değişir. Paket içeriğini görmek için tıkla.

Katı gıdalı haftalık beslenme programları: 5 Günlük Fit Paket ve 7 Günlük Diyet Paketi
Daha uzun süre sağlıklı beslenmek istiyorum diyenler için 5-7 günlük diyet beslenme paketleri. Her hafta değişen menüleriyle hem yiyecek hem juice içerir. Paket içeriğini görmek için tıkla.

Sıvı beslenmeye giriş: Urban
Sıvı beslenme paketleri için yeterince hazırsan, Urban ile başlamanın vakti geldi! :) 6 adet juice içeren 1 günlük sıvı beslenme paketi Urban - Sıvı Beslenme Başlangıç paketini 2 ya da 3 gün kullanmanı tavsiye ederiz. Ürünlerimizin raf ömrü kısa olduğundan, tek seferde en fazla 3 günlük (3 adet) sipariş verebilirsin. Paket içeriğini görmek için tıkla.

Sıvı beslenmede deneyimli isen: Balanced
Sıvı beslenmeye alışkın olanlar için hazırladığımız Balanced, 6 adet juice içeren 1 günlük sıvı beslenme programıdır. 2 ya da 3 gün kullanman daha iyi sonuç verecektir. Ürünlerimizin raf ömrü kısa olduğundan, tek seferde en fazla 3 günlük (3 adet) sipariş verebilirsin. Paket içeriğini görmek için tıkla.

Sıvı beslenmenin uzmanlarına: Guru
Juico sıvı detoks programlarını gurmeleri için hazırladığımız Guru, 6 adet juice içeren 1 günlük sıvı beslenme programıdır. 2 ya da 3 gün kullanman daha iyi sonuç verecektir. Ürünlerimizin raf ömrü kısa olduğundan, tek seferde en fazla 3 günlük (3 adet) sipariş verebilirsin. Paket içeriğini görmek için tıkla.

Hangi paketi seçersen seç, öncesinde biraz hazırlık yapman çok önemli. Vücudunun bu değişikliğe hazırlanması şart! Ne kadar ön hazırlık yaparsan, program sırasında o kadar rahat edeceğine söz veriyoruz :) Başlamadan 1-2 gün önce mümkün olduğunca işlenmiş yiyeceklerden, kırmızı et, yağ, şeker, sofra tuzu, süt ürünleri ve beyaz ekmekten uzak durmaya çalış. “Geriye ne kaldı ki!” dersen eğer... Bol taze meyve, sebze, baklagiller, kepekli pirinç ve makarna gibi yiyeceklere ağırlık verebilirsin. Emin ol, daha programa başlamadan kendini iyi hissedeceksin. Her gün kafein almaya alışık bir vücudun varsa bir kaç gün önceden çay kahveyi azaltmaya başlaman seni olası detoks belirtilerinden koruyacaktır.

Eğer hala aradığın seti bulamadıysan, farklı paketleri farklı şekilde kombinleyebilir veya tekli Juico'lardan kendi programını da oluşturabilirsin.

Bu konuda yardım istersen hey@juico.com.tr’ye email atarak bize ulaşabilirsin.


Ne kadar sıklıkla Juico yapmalıyım?

Kişiden kişiye ve vücudun ihtiyacına göre değişse de, 3 haftada bir ya da ayda bir kere yapılan 3 günlük sıvı beslenme en ideali. Detaylı bilgi için Juico Sıvı Beslenme Nasıl Yapılır bölümüne bakabilirsin.


Kimler sıvı beslenme yapmamalı?

Hamileler, bebek emzirenler ve gelişme çağındaki çocuklar normalden çok daha fazla besine ihtiyaç duydukları için cleanse yapmamalı. Ama gündelik beslenmelerine ek olarak Juico’lardan içmeyi tercih edebilirler. Onun dışında diyabet hastaları ve kan sulandırıcı kullananlar da doktorlarına danışmadan cleanse yapmamalı. Bağışıklık sistemi zayıf kişiler de bütün gün juice ile beslenmemeli. Genel olarak, düzenli ilaç kullanan veya bir rahatsızlığı olan kişilerin doktorlarına danışmadan cleanse yapmalarını önermiyoruz.


Hafta içi mi yapmak daha iyi yoksa hafta sonu mu?

Herkesin yapısı ve düzeni farklıdır. Kimisi hafta içi, iş koşuşturmacası sırasında, aklına yemek gelmezken cleanse yapmayı tercih eder kimisi de iş stresi olmadan, hafta sonu evde dinlenerek ve bol bol uyuyarak. Aslında doğru cevap yok ama sıvı beslenme sırasında vücudunu dinlendirmek iyi olacaktır. Daha önce Juico sıvı beslenme programı yapanların yorumları belki karar vermene yardımcı olabilir. Bunun için Juico yorumları sayfamıza göz atabilirsin.


Bütün Juico’ları bitirmem mi gerekiyor?

Aslında evet. Mümkün olduğunca hepsini bitirmeye çalış.


Şişelerin sırası gerçekten önemli mi?

Sıralama önemli ancak bu sırayı bozmak istersen de dünyanın sonu değil. Önemli olan sana en uygun nasıl olduğu.


Program sırasında acıkacak mıyım?

Muhtemelen hayır. İlk gün açlık hissetsen de ilerleyen günlerde vücut sıvı gıdaya alıştıkça bu azalacaktır. Açlık hissedersen de bu çok normal. Yılların verdiği çiğneme alışkanlığından dolayı midemiz aç olduğumuzu düşünebilir.


Program sırasında spor yapabiliyor muyum?

Tabii ki! Program sırasında hafif bir spor yapman iyi bile gelir. Yürüme, pilates, yoga gibi aktiviteler ve düşük tempolu egzersizler ideal olacaktır. Uzun süreli ve koşu gibi çok kalori yakacak aktiviteleri ise program sonrasına bırakmaya çalış. Spor öncesinde ve sonrasında bol su içmeyi lütfen unutma!


Baş ağrısı gibi belirtileri azaltmak için ne yapmalıyım?

Vücudunun aslında sıvı beslenmeye ne kadar ihtiyacı varsa sıvı beslenme sırasında o kadar çok yan etki hissedersin. Bunları azaltmanın en iyi yolu bol bol su içmek. Her Juico arasında mutlaka koca bir bardak su iç. Vücut ne kadar hızlı bir şekilde arınma yapıyorsa, o kadar şiddetli yan etki hissedilir.


Program sırasında sigara içebilir miyim?

Biz tabii ki içmeni tavsiye etmiyoruz. Çoğu içen kişi de bize program süresince canının çekmediğini söylüyor.


Program sırasında maden suyu, çay, kahve içebilir miyim?

Normalde siyah çay ve kahve tavsiye etmiyoruz. Ama gerçekten dayanamıyorsan küçük bir fincan şekersiz, sütsüz kahve içebilirsin. Soda, maden suyu ve benzeri içecekleri de önermiyoruz.


Sıvı beslenme sırasında içebileceğim başka bir şey var mı?

Bol bol su. Ayrıca istediğin kadar bitki çayı, yeşil çay ve ıhlamur da içebilirsin.


Atlatamayacağım bir yemek programı çıktı, ne yapacağım?

Panik yok, cleanse çöpe gitmedi. Gerçekten yemen gerekiyorsa bunu yağsız ve tabii ki hayvansal proteinsiz bir salatayla ya da az yağlı bir sebze çorbasıyla yapmaya çalış. Bol su iç ve ertesi gün kaldığın yerden devam et.


Cleanse sonrası ne yemeliyim?

Cleanse programından yavaş yavaş çıkmak çok önemli. Sonrasında nasıl bir menüyle devam etmeliyim diye merak ediyorsan Cleanse Sonrası Beslenme’ye bakabilirsin.


Şimdi sipariş verirsem teslimatım ne zaman gelir?

Sipariş verirken teslimat gün ve saatini kendin seçiyorsun. Teslimat kuralları için Juico Sipariş ve Teslimat bölümüne bakabilirsin.


Tek şişe juice alabiliyor muyum?

Dilersen tek bir Juico bile ısmarlayabilirsin. Yalnız, 700 TL’nin altındaki siparişlerde 70 TL’lik bir gönderi ücreti almamız gerekiyor. 700TL ve üstünde İstanbul içi gönderim ücretsiz!


Kaç gün önceden siparişimi vermem gerekiyor?

Siparişleri teslimat tarihinden en az 2 iş günü önceden almamız gerekiyor.


Nerelere teslimat yapıyorsunuz?

İstanbul'un hemen her yerine teslimat yapıyoruz. İstediğin semte teslimat yapıp yapmadığımızı kontrol etmek için buraya bakabilirsin.


Teslimat saatlerinizde evde olamayacağım, ne yapabilirim?

Juico’lar gelir gelmez buzdolabına konması gerektiği için ancak yetişkin birine teslim etmemiz gerekiyor. Evde teslim alacak başka biri, komşu, apartman görevlisi gibi kimse yoksa, işine ya da güvendiğin başka bir adrese de bırakabiliriz. Ancak öyle bir durumda, bizi teslimattan en az 1 iş günü öncesinde mutlaka bilgilendirmen gerekiyor ki biz de dağıtım ekibimizle görüşüp gerekli organizasyonu yapabilelim ve yeni adresi onaylayabilelim. Unutma ki birkaç saat bile olsa Juico’ların dışarıda kalmaması gerekiyor.


Sipariş teslimatı gerçekleşmez ise ne yapıyoruz?

Eğer teslimat saat aralığında adresinde değilsen, ürünlerimizin hem kısa ömürlü olması hem de soğuk bir şekilde saklanması gerektiğinden, kutu mutfağımıza geri gelir. Eğer dilersen, 100 TL gönderi ücreti karşılığında bir sonraki teslimat aralığımızda adresine tekrar yönlendirebiliriz ya da kendin gelip Yeşilce Mahallesi / Kağıthane'deki Juico mutfağımızdan kutunu alabilirsin. Orijinal teslimat zamanından sonra 1 gün içinde bizimle iletişime geçilmediği takdirde ürünlerin sorumluluğunu alamıyoruz.


Son anda işim çıktı, siparişimi iptal edebilir miyim?

Teslimat tarihinden 2 iş günü öncesine kadar siparişi açığa alabilir veya teslimat tarihini değiştirebiliriz. Eğer teslimat tarihine 2 iş gününden daha az bir zaman kaldıysa erteleme isteğini gerçekleştiremeyebiliriz. Gene de bize telefonla ya da emaille ulaşırsan yardımcı olmaya çalışırız. Unutma, adres değişikliği yapacaksan da 1 iş günü öncesinde belirtmen gerekiyor.


Ödemeyi nasıl yapıyorum?

Ürünlerimiz taze olduğu ve sipariş üzerine üretildiği için ödemeyi de sipariş sırasında almamız gerekiyor. Mastercard veya Visa ile ödeme yapabilirsin. Kredi kartlarının yanında Havale veya EFT ile de ödeme kabul ediyoruz. Sistem para kart ile ödeme kabul etmemektedir. Havale seçeneğini işaretleyenlerin siparişi ödeme geldiği zaman onaylanacaktır.


Teslimat saatleriniz bana uymuyor, kendim gelip alabilir miyim?

Juico’ya hemen ulaşmak istiyorum dersen, Kanyon AVM, Akasya AVM ve Nişantaşı'nda yer alan satış noktalarımıza uğrayabilirsin. Adres ve çalışma gün-saatleri hakkında bilgi almak için Neredeyiz sayfasına bakabilirsin.


5 veya 7 günlük paketleri bir seferde mi yoksa birden çok seferde mi teslim ediyorsunuz?

5 günlük Juico Intermittent programı ve Haftaiçi Hafiflik Paketi ürünlerin tazeliğinden ötürü 2 teslimat ile iletilir. 7 günlük Diyet Paketi ise 3 defada teslim edilir. Teslimat gün ve saatleri için paketlerin kendi detay sayfalarını inceleyebilirsin.


Teslimat sırasında kutu içindeki buz jelleri erimiş. Endişelenmeli miyim?

Hayır. Buz jellerini biz ekstra bir önlem olarak kutulara koyuyoruz. Özellikle güvenlikte, kapı önünde vs beklemesi gereken kutular 1-2 saat daha uzun soğuk kalabilsin diye. Teslima sırasında erimiş olmaları sorun değil, ürünlerin ısındığını göstermiyor! Kutu içindeki ürünler soğuk olduğu sürece güvenle teslim alabilirsiniz.