Juico Ekibi ve Juico’nun Kuruluşu

Sedef

Juico kurucu ortağı Sedef Dördüncü’nün içindeki meyve - sebze sevgisi çok küçük yaşlarda ortaya çıksa da (dedesinin torunu), her gün taze meyve ve sebzelerle haşır neşir olacağı bir iş bulması bugünleri buldu.

2002’de Robert Koleji bitirdikten sonra Amerika’da endüstri mühendisliği okuyan Sedef, mezun olduktan sonra kendini New York’ta oldukça hareketli ve yıpratıcı bir hayatın içinde buldu. Ernst & Young’da çalışırken ofiste geçirdiği uzun saatler ve dışarıda yenen yemekler sağlığını olumsuz etkiledi. New York University Stern School of Business’da finans ve girişimcilik üzerine MBA’ini yaptığı dönemde, beslenme şeklini değiştirerek çiğ sebze ve meyvelerin tedavi edici yönünü bizzat tecrübe etti. Juice cleanse ile tanışması ise Barclays’de yatırım bankacılığı yaptığı sırada oldu. Ofiste 24 kişiyle beraber yaptığı 3 günlük ilk kürünün sonunda hissettiği canlılık, hafiflik ve zihin açıklığı sonucu, düzenli olarak juice cleanse yapmaya başladı.

Vücudun işleyişi, besin ve beslenme üzerindeki bilgisini artırmak amacıyla Beslenme Danışmanlığı Sertifikası (Certified Nutritional Consultant) aldı. Sedef, 2013’te Türkiye’ye kesin dönüş yaparken, yaşam ve beslenme tarzı ne olursa olsun herkesin kolaylıkla gündelik hayatına sokabileceği bir juice cleanse markasını İstanbul’da yaratmaya karar verdi. Juico, ortağı Deniz’le beraber lokal damak tadını ve şehrin koşuşturmalı yaşamını dikkate alarak uyguladıkları, aylarca süren test sürecinin sonunda ortaya çıktı. Juico mutfağında denemeler yapmadığı zamanlarda Sedef düzenli olarak yoga yapıyor.

Juico kurucu ortağı Deniz Derman 1979 yılında Almanya'da doğdu. 6 yaşında ailesiyle Türkiye’de yaşamaya başlayan Deniz, Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden bütün iş hayatında onu yönlendirecek bir disiplinle mezun oldu. Yasayan anlar :)

Üniversite hayatına Türkiye’de başlayıp Amerika’da devam etti ve American University’nin işletme bölümünü tamamladı. Washington D.C.'de 2 senelik bir finans sektoru deneyiminden sonra Türkiye’ye dönerek, tamamen farklı şeyler yapma isteğiyle Dream Design Advertising (dda) reklam ajansında stratejik planlama bölümünde işe başladı. Deniz’in markalar, iletişim ve genel olarak pazarlama dünyasıyla tanışması bu sayede gerçekleşti.

dda’nın ardından Sütaş’ta pazarlama, Dupont’da satış ve son olarak Propaganda’da stratejik planlama ve iş geliştirme alanlarında çalıştı. Toplamda 10 seneyi aşkın bir süredir iş hayatında olan Deniz, artık tüm enerjisini kendi markasını yaratmak, geliştirmek ve büyütmek için kullanıyor. Sedef’le birlikte hayata geçirdikleri Juico, yepyeni bir marka olmanın ötesinde, deneyenlere sunduğu "iyi bir yaşam" motivasyonu ile Deniz için müthiş bir heyecan.

Hayatın genel koşuşturmasında işin kolayına kaçıp sağlıksız beslenmek çoğumuzun yaptığı bir şey. Birebir bu yaşam tarzından gelen Deniz, Juico’yla beraber sağlıklı beslenmek, iyi uyumak, sık sık hareket etmek gibi kavramları gündelik hayatına uyarlamaya ve çevresine yaymaya çalışan biri.

Güzel yemeyi ve içmeyi de keyifle hayatında tutmaya devam eden Deniz, Caddebostan’da yaşıyor ve boş zamanlarında sahilin tüm nimetlerinden faydalanıyor.

Deniz

JUİCO BESLENME PROGRAMLARI

Hemen başlamak istiyorsan beslenme programlarımıza veya
içeceklerimize göz atmanı öneririz!

JUİCO SÜRECİNE BAŞLA