Juico Detoks Nedir

BİTKİSEL BESLENME NE İŞE YARAR?

Juico olarak ürünlerimizin bitkisel bazlı olmasının bir sebebi var. Beslenmede dengenin önemine inanıyoruz ancak çoğumuzun gündelik beslenmemizde yeteri kadar sebze meyve yiyemediğini düşünüyoruz. Bitkisel beslenme ne demek, neden bitkisel beslenmek bizim için iyi biraz ondan bahsedelim istedik.

Serbest radikalleri etkisiz hale getirebilen maddelere antioksidan denir ve tüm bitkisel besin kaynakları antioksidan bileşenler içerir. Tabii bazı besinler diğerlerine göre daha fazla veya daha işlevsel antioksidanlar içerir ama bir şekilde tüm bitkisel besinler -özellikle sebzeler- vücudumuzun detoks sistemine az ya da çok destek olur. Peki, bitkilerin bu gücünden yeterli düzeyde faydalanıyor muyuz? Bu konu kişiden kişiye değişir. Önemli olan ne kadar radikale maruz kaldığımız ve vücudumuzun bu toksinleri temizlemesine ne kadar destek olduğumuzdur. Sıvı Detoksu Programı
Çiğ bitkilerin antioksidan değeri pişmiş olanlarınkinden her zaman daha yüksektir. Çünkü ısıl işlemden geçmek besinlerin içindeki antioksidan maddelerin bir kısmının özelliklerini kaybetmesine sebep olur. Bu yüzden doğru temizlendiği sürece, çiğ tüketilebilen sebzeleri çiğ tüketmeyi ya da doğru yöntemlerle pişirmeyi tercih etmek antioksidanlardan faydalanabilmek için çok önemlidir. Ayrıca farklı antioksidan bileşenlerini vücudumuza almak için kullandığımız bitkisel kaynakları mümkün olduğunca çeşitlendirmemiz gerekir. Böylece hem vücudumuzda arıtılması gereken, karaciğere, kan damarlarına ve tüm organlarımıza zarar veren toksinleri daha az miktarda almış oluruz, hem de vücudun arınma sistemini bitkilerde gizli olan fonksiyonel bileşenlerle desteklemiş oluruz. Sadece antioksidan bileşenler değil, vücutta farklı işlevleri olan vitamin ve mineraller de ısıl işlem gördüğünde hasar görecektir. Örneğin ıspanağın içerdiği, sinir sisteminde rol alan folik asit, pişirildiği zaman büyük oranda işlevsiz kalır.

BİTKİSEL BESLENME NE İŞE YARAR?

Cold Press içecekler çeşit çeşit sebze ve meyvelerin ısıl işlemden geçmeden, soğuk sıkım yöntemiyle sıkılmasıyla oluşur. Yani antioksidan özelliğe sahip besin içeriği mümkün olan en üst düzeyde tutulmuş sebze meyve suları ile her şişe vücudun detoks sürecine destek olur!

Juico Blend’ler yani çiğ yemiş sütleri ve smoothieler ise taptaze meyve-sebzelerin, baharatların ve yemişlerin yine hiçbir ısıl işlemden geçmeden, katkı maddesiz ve şeker ilavesiz olarak posalarıyla birlikte karıştırılmasıdır.

Sebze, sağlıklı yağ kaynakları ve baharatlardan oluşan çorbaları, taptaze salataları, atıştırmalıkları ve diyet yemek menüleriyle Juico, şehir hayatının yoğunluğunda iyi beslenmek ve detoks diyeti uygulamak için kolay ve lezzetli bir yol sunuyor.

JUİCO BESLENME PROGRAMLARI

Hemen başlamak istiyorsan beslenme programlarımıza veya
içeceklerimize göz atmanı öneririz!

JUİCO SÜRECİNE BAŞLA