Juico Detoks Nedir

DETOKS NEDİR?

Detoks sistemi, vücutta oluşan radikal maddelerin nötrlenmesi ve vücuttan atılması için gerçekleşen işleme verilen isimdir. Metabolizma çalıştığı sürece, vücudumuz her saniye radikal madde, toksin üretir ve sonra bu maddeleri etkisiz hale getirerek kendinden uzaklaştırır. Yani vücudumuz kendi kendini arındırmak için kusursuz tasarlanmıştır.

Peki, bu radikal maddeler nelerdir?

 1. Vücutta doğal olarak gerçekleşen reaksiyonlardan açığa çıkan atık maddeler (görevi tamamlanan hormonlar gibi)
 2. Besinlerin sindiriminden açığa çıkan atık maddeler
 3. Yüksek miktarda ısıl işlem görmüş besinlerde oluşan toksik maddeler
 4. Endüstriyel besinlerdeki kimyasallar, koruyucu maddeler, hormonlar
 5. Alkol
 6. Sigara
 7. Tarım ilaçları
 8. Çevre kirliliği ve şehirleşme
 9. Kötü beslenme sonucu bağırsak yapısının hasar görmesiyle sızan bakteri ve toksinlerin sebep olduğu antijen+antikor bileşimleri

Bu sıralamada 1 ve 2. maddeler doğal işleyişimizin sonucudur ve sağlıklı biri için bu toksinleri tolere etmek hiç zor olmaz. 3. madde ise çok abartılmadığı sürece yine vücut tarafından kolayca çözülebilir. Ancak diğer maddelere uzun süreli maruz kaldığımızda -ki pek çoğumuz kalıyoruz- vücut bunun üstesinden gelemeyecek hale gelebilir. Benzetme yapacak olursak bir süre sonra bedenimiz süpürdüğü tozları dışarı atamadığı için halının altına biriktirir.

Günümüz yaşam koşullarında detoks ne demek dersek, vücudun kendi kendine arınmasında yardımcı olacak antioksidan maddelerin mevcut detoks sistemine katkısız, işlem görmemiş, detoks içecekleri ve yiyecekleri ile hazırlanmış beslenme programları ile dışarıdan takviye olarak sağlanmasıdır.

DETOKS NEDEN YAPILIR?

Günümüzde artan çevresel kirlilik, kötü beslenme alışkanlıkları ve hareketsiz yaşam ile birlikte, toksinlerden arınma fikri daha elzem bir hale gelmeye başladı. Detoks:

 • sebepsiz baş ağrıları,
 • yorgunluk,
 • kendini kötü hissetmek,
 • solgun ve bozuk bir cilt,
 • sindirim sistemi bozuklukları,
 • uyku düzensizlikleri

gibi birçok problemi çözmek veya hafifletmek için yapılabilmektedir.
Bu nedenlerle vücutta biriken toksinleri atmak ve daha iyi hissetmek için çeşitli detoks yöntemleri tercih edilmektedir.

DETOKS NASIL YAPILIR?

Vücudun arınmasında akciğer, deri, böbrek, bağırsaklar ve karaciğer görev alır. Günlük hayatta nefes, ter, idrar ve gaita yoluyla her gün biriken çöplerimizi dışarı atarız.

Vücudumuzun ana arınma organı diyebileceğimiz karaciğerimiz ise bu sistemde tam bir dönüştürücü görevi üstlenmektedir. Atılması gereken toksik maddeleri suda çözünebilir hale getirerek ile idrar ve dışkıya katılmasını sağlar. Eğer karaciğer bu dönüşümü yapamazsa böbrekler ve bağırsakların bu maddeleri atması mümkün olmaz.

Karaciğerin temizlik görevinde antioksidan olarak adlandırılan bazı vitamin ve mineraller yardımcı görev üstlenmektedir. Antioksidanların detoks etkisi yaptığı da bu yüzden söylenir. Aslında antioksidan maddelerin yaptığı “detoks” değil var olan detoks sistemine destek olmaktır.

Karaciğer, yüksek miktarda toksine sürekli olarak maruz kalırsa ya da detoks sisteminin işlemesi için gereken yardımcı vitamin ve mineralleri bulamazsa, detoks işlemi sırasında oluşan toksinlerin karaciğerde birikmesi söz konusudur. Bu sorun çok geç olmadığı takdirde detoks içecek ve yiyeceklerinden oluşan programların da desteği ile doğru beslenme ve yaşam koşullarıyla geri döndürülebilir.

Detoks nasıl yapılır sorusunun detaylı cevabı ve detoks öncesi, sırası ve sonrası yapılması gerekenler hakkında bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsin.

DETOKS İÇECEĞİ / DETOKS SUYU NEDİR?

Detoks suyu besin değerlerini mümkün mertebe koruyarak, sebze, meyve, baharat veya kuruyemişlerin sularının sıkılmasıyla oluşturulur.

Detoks suyu hazırlanırken içerikte kullanılacak malzemelerin toksin atmaya destek besinlerden oluşmasına ve karaciğer ve diğer organları desteklemeye yardımcı olmasına dikkat edilmelidir. Bununla birlikte ideal kalori ve protein miktarlarını tutturmak ve aynı zamanda lezzetli ve iyi hissettiren bir detoks suyu hazırlamak da önemlidir.

JUICO, A HEALTHY HABIT

Juico believes that it is possible to maintain a healthy lifestyle without giving up on the fast paced life of the city.

Our cold pressed juices, blends and healthy snacks offer an easy,
healthy, yummy way to do this.

Taze ve doğal detoks içeceği

Our juices are prepared fresh upon order, using only the best quality produce. No additives or preservatives.

Coldpress detox juice

Our cold pressed juices contain 3 – 5 times more vitamin than regular juices.

Şeker ilavesiz detoks suyu

Juico products do not contain any added sugar. They only contain natural sugar found in the fruit and vegetables.

Pastörize edilmemiş detoks içeceği

Because Juicos are not pasteurized and do not go through any heating process, they contain all the nutritional value of the vegetables and fruits.

Çiğ meyve sebze suyu

All our juices and blends are 100% raw, containing the maximum amount of vitamins, minerals and enzymes.

Vegan detoks içeceği

Our products do not contain any animal protein. Except for a few products containing honey, all Juico products are vegan.