Juico Detoks Nedir

BİTKİSEL BESLENME NE İŞE YARAR?

Serbest radikalleri etkisiz hale getirebilen maddelere antioksidan denir ve tüm bitkisel besin kaynakları ve dolayısıyla bitkisel beslenme öğünleri antioksidan bileşenler içerir. Tabii bazı bitkisel besinler veya bitkisel beslenmeye dayalı öğünler diğerlerine göre daha fazla veya daha işlevsel antioksidanlar içerir. Ama bir şekilde bitkisel besinler, özellikle bol sebze tüketiyorsak, vücudumuzun beslenme şekline az ya da çok destek oluyoruz demektir. Önemli olan ne kadar radikale maruz kaldığımız ve vücudumuzun bu toksinleri temizlemesine ne kadar destek olduğumuz. Sıvı Detoksu Programı
Bitkisel beslenmede; çiğ bitkilerin antioksidan değeri pişmiş olanlarınkinden her zaman daha yüksektir. Çünkü ısıl işlemden geçmek besinlerin içindeki antioksidan maddelerin özelliklerini kaybetmesine sebep olur. Bu yüzden bitkisel beslenme esnasında doğru temizlendiği sürece, çiğ tüketilebilen besinleri çiğ tüketmeyi ya da doğru yöntemlerle pişirmeyi tercih etmek antioksidanlardan faydalanabilmek için çok önemlidir. Ayrıca farklı antioksidan bileşenlerini vücudumuza almak için kullandığımız bitkisel kaynakları mümkün olduğunca çeşitlendirmemiz ve bitkisel beslenme alışkanlığını edinmemiz gerekir. Böylece hem vücudumuzda arıtılması gereken, karaciğere, kan damarlarına ve tüm organlarımıza zarar veren toksinleri daha az miktarda almış oluruz, hem de vücudun arınma sistemini ve genel beslenme alışkanlığını bitkilerde gizli olan fonksiyonel bileşenlerle desteklemiş oluruz. Sadece antioksidan bileşenler değil, vücutta farklı işlevleri olan vitamin ve mineraller de ısıl işlem gördüğünde hasar görecektir. Örneğin ıspanağın içerdiği, sinir sisteminde rol alan folik asit, pişirildiği zaman büyük oranda işlevsiz kalır.

JUİCO’LAR BİTKİSEL BESLENMEYE NASIL DESTEK VERİR?

Cold Press içecekler çeşit çeşit sebze ve meyvelerin ısıl işlemden geçmeden, soğuk sıkım yöntemiyle sıkılmasıyla oluşur.
Juico Blend’ler yani kuruyemiş sütleri ve smoothieler ise taptaze meyve-sebzelerin, baharatların ve kuruyemişlerin yine hiçbir ısıl işlemden geçmeden, katkı maddesiz ve şeker ilavesiz olarak posalarıyla birlikte karıştırılmasıdır.
Sadece sebzeden oluşan çorbaları, taptaze salataları ve atıştırmalıklarıyla Juico, yoğun şehir hayatı koşullarında bitkisel beslenmek için kolay ve lezzetli bir yol sunuyor.

JUICO CLEANSE PACKAGES

Having a better diet, feeling healthier, looking more fit. If these interest you, make room for healthier habits in your life. Promise, Juico won’t take up that much room! You can order our detox packages whenever you feel the need.

START HERE